Weekbulletin 14 Jaargang 10/Geplaatst op 17 november 2019

Weekbulletin in PDF :DoskoActa Weekbulletin 11-14

Beste volley-vriend(inn)en,

 

een volle inhaal-week voor DoskoActa staat op het programma … wij halen (vooral) de thuiswedstrijden in van de week van de Agrarische Dagen.

Heren-3 behaalde afgelopen donderdag het eerste kompetitiepunt binnen (en bijna waren dat er twee geweest!): FEEST!

Al onze seniorenteams speelden donderdag thuis en door allemaal werd(en) er punt(en) gepakt … in tijden niet vertoond: FEEST!

Attentie!

Het 2e Franeker’ School-volleybal-toernooi (hoge score bij het scrabbelen!) is een week uitgesteld: van maandag 18 naar maandag 25 november!!!

Dames-1 speelt a.s. dinsdagavond in Leeuwarden (Friesland College) in de volgende bekerronde tegen vc058 Dames-2, een topper uit de Promotieklasse.

Attentie!

Verderop in dit bulletin een dringende oproep van onze materiaalman …. lezen EN graag je hier aan houden … BVD!

Attentie!

Lees ook de (voor-)aankondiging van onze KledingCommissie!

Er was en is dus weer genoeg te doen afgelopen en komende week, maar eh …

… remember:

let’s be careful out there and … Have Fun

DoskoActa    

Agenda          DoskoActa                                        (Sport)kalender            Week 47

==================================== ========================

Ma. 18 nov.    Trainingen: alle teams/groepen                      Voetbal:

*                                                         19        EK: Nederland – Estland                              

Di.  19 nov.     Beker: vc058 D2 – Dames-1                         Veldrijden:

23        Wachtebeke – Belgie

Wo.20 nov.     Trainingen: BC-jeugd                         24        WB: Koksijde – Belgie

Do. 21 nov.     Spelen: Heren-1,  Heren-2,   Heren-3         (allen Franeker)

Dames-1, Dames-2, Dames-3        (allen Franeker)                         Fluiten: Gerard H, Mirjam M, Remko H, Hidde F, Madelief Z, Ron F

Tellen:  Saapke W, Wouter Z, Sjoukje U

Schaatsen:

Vr.  22 nov.    Spelen:  Heren-3 (Heerenveen)          22/24   WB: Tomoszow – Polen

Za.  23 nov.    Spelen:  Meisjes-B2                                    (Minnertsga)

Meisjes-B1, Mix-B1, Meisjes-C1 (allen Franeker)

Meisjes-C2, Meisjes-C3, Mix-C1 (allen Franeker)

CV1, CV2, CV3, CV4                   (allen Franeker)

Fluiten: Gerard H, Silke Z, Madelief Z, Sybout Z,                       !!!!

Gabriella van M, Ilse D

Zo. 24 nov.     Weekbulletin 11-15

…………………………………………………………………………………………………………………………   Ma. 25 nov,    * 2e Franeker’ Schoolvolleybaltoernooi            (was: 18 november!)

17/22 nov.      Q-Music: Top 1000

11/22 nov.      Veronica: Top Duizend Aller Tijden

Wedstrijdsecretariaat – algemeen

Vrij komende week: alleen Meisjes-A1 (regulier)

Opmerkelijk:

. Meisjes-B2: speelt zaterdag wederom in Minnertsga en wederom tegen SBO,

was afgelopen week de tegenstander SBO-MB1, nu is dat SBO-MB2 … tja …

. familie Zeinstra: a.s zaterdag zou het ‘Zeinstra-super-Saturday’ zijn vwb de

arbitrage: zowel Silke als Madelief als Sybout zouden die middag op de bok

plaats nemen, echter … de wedstrijden van Sybout worden komende week overgenomen door Madelief Zeinstra (donderdag) en ……………. (zaterdag).

Toppers komende week:

. Heren-1 tegen Buitenpost-H1: nummer 3 tegen nummer 2

. Dames-1 tegen CoVos-D2: gedeelde nummers 2 tegen elkaar

. Meisjes-B1 tegen Sneek-MB2: nummer 2 tegen nummer 1

. Meisjes-C3 tegen DSVS-MC1: nummer 3 tegen nummer 4

. Mix-C1 tegen Grouw-MC1: nummer 3 ontvangt nummer 2

. CV3/N41: een (definitieve) gooi naar het kampioenschap!?

Wedstrijdsecretariaat – wijzigingen                       

Heren-3: speelt zowel donderdag (thuis tegen CoVos) als een dag later (!) in Heerenveen (tegen OPM) … moet je mee aan komen bij onze voetballers …

Dames-1: de bekerwedstrijd tegen vc058-D2 is uiteindelijk vastgesteld op a.s. dinsdag 19 november om 20.00 uur. De locatie is: Friesland College (veld 1), Julianalaan 78, Leeuwarden. vc058-2 staat op moment van schrijven op de 2e plaats in de Promotieklasse-A, dus een behoorlijk zware tegenstander voor onze dames: succes!

(nb: er is geen kantine-faciliteit aanwezig in het Friesland College … L )

Wedstrijdsecretariaat – uitslagen

Senioren:

DoskoActa H1           – vc058 H4                 3-1 (25-23,25-10,25-12,21-25)

DoskoActa H2           – Wytgaard H2           1-2 (15-25,25-12,15-25)

DoskoActa H3           – Terherne H2             1-2 (11-25,26-24,23-25)

DoskoActa D1           – Hercules D1             3-2 (10-25,25-17,23-25,25-11,15-5)

DoskoActa D2           – DSVS D2                 2-1 (25-18,25-17,19-25)

DoskoActa D3           – UDI D2                    2-1 (25-17,28-26,24-26)

Junioren:

VVH MA1                 – DoskoActa MA1     4-0 (08-25,09-25,19-25,19-25)

CoVos MB1               – DoskoActa MB1      1-3 (19-25,21-25,25-17,16-25)

SBO MB1                  – DoskoActa MB2      3-0 (25-12,25-17,25-12)

VC Sneek JB1                       – DoskoActa XB1      0-3 (14-25,18-25,21-25)

DoskoActa MC1        – De Bevers MC2       4-0 (25-18,25-21,25-16,25-16)

Far Ut MC1                – DoskoActa MC2      2-3 (25-27,22-25,25-15,25-19,8-15)

DoskoActa MC3        – VoVeSa MC1          0-3 (12-25,13-25,11-25)

DoskoActa XC1        – VVH XC1               3-0 (25-14,25-16,25-16)

CMV’s:                         vrij

——————————————————————————————————-

Condoleances

Afgelopen week kregen we het trieste bericht binnen dat de moeder van onze speler Mathijs Westra van Heren-2 (tevens tenue-sponsor van dat team) was overleden.

Inmiddels heeft de teraardebestelling (vrijdag) plaats gevonden maar wij willen vanaf deze plaats alsnog Mathijs, Corrie en kinderen onze warme deelneming aanreiken, dit  namens de gehele vereniging.

Alle sterkte de komende tijd toegewenst!

——————————————————————————————————-

KledingCommissie

Er komt een algehele pas-sessie voor inspeel-shirts, trainings-jassen en –broeken op (trainings-)maandag 2 december in De Trije.

Meer info volgt in de komende WeekBulletins!!!

Wedstrijdscretariaat – teams                                                        

Senioren:

Heren-1:

DoskoActa H1 – vc058 H4: 3-1 na een stroef begin (1e set) werd het inderdaad een soortement ‘appeltje-eitje’ maar … ‘we’ gaven die 4e set eigenlijk weg … tja …

DoskoActa H1 – vc Buitenpost H1: een pittige opdracht tegen een team dat vorig seizoen onderaan bungelde maar dit seizoen bovenin bivakkeert, oftewel: nummer 3 tegen nummer 2 (!) … scoren ‘we’?

Heren-2:

DoskoActa H2 – Wytgaard H2: 1-2 lastig werd het inderdaad en een wel heel ‘apart’ set-verloop, maar … men was tevreden, dus wie zijn wij om dat dan niet te zijn?

DoskoActa H2 – DFS H1: wij denken dat hier (grote) kans(en) op punt(en) liggen, maar onze mannen zullen dat zelf moeten waarmaken … wij hebben dan wel makkelijk praten vanachter de PC J

Heren-3:

DoskoActa H3 – Terherne H2: 1-2 en daar was-ie dan eindelijk: de eerste setwinst (en dus punt) van dit seizoen … dat er maar meer mogen volgen!

En echt zonde dat het er geen 2 werden, want dat had gekund in die 3e set!

Afijn … we moeten ook wat te wensen overhouden J …

DoskoActa H3 – CoVos H3: ook weer een onbekende tegenstander in deze derby, es kijken of ‘wij’ ook de Oosterenders/Wommelsers punten kunnen afsnoepen?

OPM H4 – DoskoActa H3: en nog geen 24 uur later alweer in het veld (Heerenveen) en maar hopen dat de stramheid wat uit de leden is tegen die tijd: succes mannen!

Dames-1:

DoskoActa D1 – Hercules D1: 3-2 de dames uit Tjalleberd leken taaier dan op voor-hand ingeschat (of waren ‘wij’ niet helemaal bij de les?) maar gelukkig bleven de (meeste) punten wel thuis en stonden ‘we’ donderdagavond (even) bovenaan J!

vc058 D2 – DoskoActa D1: de volgende bekerronde voor onze dames is dus een uit-wedstrijd tegen de op dit moment nummer 2 van de Promotieklasse-A, nou ja …

niks te verliezen dus … wij zeggen: broez’n!

DoskoActa D1 – CoVos D1: deze tegenstander doet niet(s) voor ‘ons’ onder met hetzelfde puntenaantal op de gedeelde 2e tem. 4e plaats dus … spannend!!!

Dames-2:

DoskoActa D2 – DSVS D2: 2-1 en ook o.l.v. een andere/invaller coach werden er weer 2 punten aan het totaal toegevoegd … knap hoor! … en de verschillen in deze klasse blijven overbrugbaar: ‘we’ draaien nog steeds mee: leuk!

DoskoActa D2 – VC Drachten D5: ook bij deze sportieve ontmoeting zien wij punten gloren, mede gezien de ranglijst, maar ja … scorebordjournalistiek …

Dames-3:

DoskoActa D3 – UDI D2: 2-1 gelukkig … de (meeste) punten bleven in Franeker waar bij de laatste 2 sets de spanning er af droop!           Al-met-al toch een mooi resultaat!

Ook in deze klasse is het dringen geblazen op de ranglijst … mooi!

DoskoActa D3 – vv Tijnje D2: da’s weer een pittige … enken wij!

Twee teams die op zich voldoende routine met zich dragen … kijken wie de langste adem heeft?

Junioren:

Meisjes-A1:

VVH MA1 – DoskoActa MA1: 4-0 wij durfden al geen voorspelling te geven want dit kon immers alle kanten op … en dat bleek terecht: “De sterke serve van de tegen-stander nekte ons. Net een maatje te groot voor ons” .. onderstreept dat, kan gebeuren.

Komende week (als enige!) vrij!

Meisjes-B1:

CoVos MB1 – DoskoActa MB1: 1-3 deze derby werd door onze dames gewonnen en aldoende werd de 2e plaats ingenomen … goed werk!

DoskoActa MB1 – VC Sneek MB2: de topper van de week! Wellicht gaan beide teams vanaf januari in de te vormen Top-klasse spelen maar nu staat ook nog de spreekwoordelijke eer op het spel!   Komt dat zien!

Meisjes-B2:

SBO MB1 – DoskoActa MB2: 3-0  helaas … viel er niets te verdienen voor onze meiden en gezien de setstanden lijkt dat wel terecht. Jammer, maar (wederom) helaas!

SBO MB2 – DoskoActa MB2: en weer naar Minnertsga om tegen SBO te spelen, deze keer hun MB2 … hoe worden de punten deze keer verdeeld? Zeeeeer benieuwd!

Mix-B1:

VC Sneek JB1 – DoskoActa XB1: 0-3 gelukkig … wij hadden het gelijk aan onze zijde want ook de jongens in/van Sneek gingen eraan: “Mooie overwinning op de boys van Sneek. 3e Set gelijkopgaande strijd, maar de onzen op tijd weer bij de les” … mochten wij ontvangen … prima job!

DoskoActa XB1 – vc Bolsward XB2: ook hier liggen voldoende kansen voor ‘de onzen’ en wij denken dat ‘we’ daarom gaan scoren … jullie ook?

 

Meisjes-C1:

DoskoActa MC1 – De Bevers MC2: 4-0 net als bij de uitwedstrijd (in Lemelerveld) pakken ‘wij’ de (volle 5) punten: “MC1 speelt sterke wedstrijd en neemt 2e plaats over” … luidt het bericht; de (win-)opdracht dus keurig uitgevoerd: klasse!

DoskoActa MC1 – Stanfries MC1: om bovenin te kunnen blijven meedraaien dient dit potje gewonnen te worden en wij denken dat dit wel zal gaan lukken, alleen … hoeveel punten halen we binnen?

Meisjes-C2:

Far Ut MC1 – DoskoActa MC2: 2-3 deze wedstrijd stond oorspronkelijk gepland op 19 oktober, maar werd toen uitgesteld … vandaar nu op het menu.

De vraag was ‘of en hoeveel ‘wij’ kunnen scoren in “De Hommerts’, welnu: “Yes! MC2 heeft gewonnen! De meiden hebben fantastisch gespeeld, wat zijn ze gegroeid! Eerste keer winst!!! Op naar de volgende overwinning!” … zo luidt het jubelend kommentaar … mooi man! Bijgaand de kanjers die dit voor mekaar kregen!

Team MC2

Boven:  Marik de Ruiter, Serra de Haan, Esther Anema en Maaike Oost.

Midden: Lobke Bijlsma, Marrit Talma, Femke Blauw en Amber Groot.

Onder:  Famke de Jong.

DoskoActa MC2 – vc Bolsward MC1: dit lijkt een (te?) zware opgave te worden … of wordt dit dan die volgende overwinning? Zou zo maar es kunnen … toch?

Meisjes-C3:

DoskoActa MC3 – VoVeSa MC1: 0-3 dit werd jammer genoeg niet het “spannende potje” wat wij tegemoet zagen … integendeel: “MC3 tegen de koploper Vovesa verloren met 3-0. Maar zeker tegen deze ‘grotere’ dames leuk gespeeld!” …  was het toch positieve kommentaar … en daar houden wij van!

DoskoActa MC3 – DSVS MC1: de teams lijken behoorlijk gelijkwaardig, benieuwd of het thuisspelen in ‘ons’ voordeel gaat werken: blijven ‘we’ derde?

Mix-C1:

DoskoActa XC1 – VVH XC1: 3-0 gelukkig … dit Franeker/Harlingen-treffen werd duidelijk in ’ons’ voordeel beslecht: “XC1 goed gespeeld vandaag, 3-0 gewonnen van Harlingen. Al wat bovenhandse opslagen, het gaat steeds beter!” … en dat vinden wij harstikke mooi … doorgaan hiermee!

DoskoActa XC1 – Grouw MC1: twee teams (nummers 3 en 2) bovenin de ranglijst tegen elkaar, kan alleen maar spanning opleveren! Poetsen!!

CV’s:

Deze ronde wordt a.s. zaterdagmorgen in De Trije in Franeker gespeeld!

Komt dat zien … we beginnen om 09.30 uur en om 12.00 uur zijn we klaar!

CV1 / N51                                                     CV2 / N52

——————————————-                 ——————————————-

DoskoActa – Grouw              00-00              VoVeSa– DoskoActa.2         00-00

VoVeSa – DoskoActa                                                DoskoActa.2 – VVH

VVH –  DoskoActa                                       DoskoActa.2 – Grouw

DoskoActa – DoskoActa.2                           DoskoActa – DoskoActa.2

De 2e plaats is nog steeds mogelijk,              De 4e plaats gaan ‘we’ niet uit handen

dus behalve de club-derby tegen CV2          geven … ben je gek!

dienen ‘we’ ook punten te pakken van         En de derby tegen CV1 … het zal d’r

de andere tegenstanders … gaaaaan!             weer om spannen!  Go!

CV3 / N41                                                     CV4 / N31

——————————————-                 ——————————————–

DoskoActa – DSVS              00-00              DoskoActa – VVH                00-00

vc058.2 – DoskoActa                                               vc058.3 – DoskoActa

DoskoActa – vc058                                       DoskoActa – vc058

VoVeSa – DoskoActa                                   vc058.2 – DoskoActa

De stand is af en toe wat rommelig,              Onze beginners staan dan wel vijfde,

maar ‘we’ staan wel degelijk op                    de punten worden zo langzamerhand

pole-position. Maar om aan alle on-              toch maar mooi binnen gehaald:

duidelijkheden een einde te maken:              doorgaan zo!

hetzelfde doen als de vorige keren:

winnen!

 

Wedstrijdsecretariaat – arbitrage                                        

Scheidsrechters:

Hidde Frankena:      fluit donderdag Dames-1    tegen CoVos D2          (Wommels)

……………………….     fluit zaterdag    Mix-C1      tegen Grouw MC1       (Grouw)        *  

Gerard Harmelink:   fluit donderdag Heren-1      tegen Buitenpost H1    (Buitenpost)

fluit zaterdag    Meisjes-B1 tegen Sneek MB2        (Sneek)

Ilse Damstra:            fluit zaterdag    Meisjes-C3 tegen DSVS MC1        (Menaldum)

Remko Haitsma:      fluit donderdag Heren-3      tegen CoVos H3           (Womels)

Mirjam Molenaar:    fluit donderdag Heren-2      tegen DFS H1              (Bergum)

Ron Fennema:          fluit donderdag Dames-3     tegen Tijnje D2            (Tijnje)

Silke Zeinstra:           fluit zaterdag    Mix-B1       tegen Bolsward XB2   (Bolsward) Madelief Zeinstra:    fluit donderdag Dames-2     tegen Drachten D5       (Drachten)   *

fluit zaterdag    Meisjes-C1 tegen Stanfries MC1    (IJlst)

Gabriella v Marrum: fluit zaterdag    Meisjes-C2 tegen Bolsward MC1  (Bolsward)

* Sybout Zeinstra is komende week afwezig, nog niet bekend is wie de wedstrijd van

XC1 a.s. zaterdag van hem overneemt, Madelief Zeinstra neemt in ieder geval de

wedstrijd van Dames-2 van hem over … waarvoor dank!

Tellers:

 

Saapke Woudwijk: telt donderdag bij Heren-1

Wouter Zeilmaker: telt donderdag bij Heren-2

Sjoukje Uijthof:      telt donderdag bij Dames-1

Wedstrijdsecretariaat – zaalwacht                                   

Dag / Datum               Veld-1             Veld-2             Veld-3            Aktie

———————–       —————-   —————-    —————-    ——————–

Donderdag 21 nov     Heren-3           Dames-1         Dames-3         Opbouwen

Heren-2           Heren-1           Dames-2         Afbreken

Zaterdag     23 nov.    DoskoActa – Jeugdkommissie (CV’s)          Opbouwen

DoskoActa – Jeugdkommissie (CV’s)          Afbreken

Zaterdag     23 nov.    Meisjes-C2      Meisjes-C3      Mix-B1           Opbouwen

Mix-C1           Meisjes-C1      Meisjes-B1      Afbreken

Technische kommissie                                 

Geen nieuws.

Ledenadministratie                                                                        

Bertha Koning            nieuw              Recreatie

Sietse Landman          ex-Acta           Recreatie

Welkom … en veel plezier!

Bijlage(s)

Weekprogramma: week 47

De ontknoping … van materiaalbeheer:

Afgelopen dinsdagavond zijn alle volleybalnetten die in de “nieuwe sporthal” worden gebruikt nagekeken.
Bijna alle netten zaten knopen in de touwen met de zwarte blokjes.
Nadeel van knopen is dat het lastig is om met de zwarte blokjes de netten op spanning te brengen.
Deze knopen zijn verwijderd, waardoor e.e.a. weer soepel moet verlopen.
Vriendelijk verzoek om geen knopen meer in de touwen aan te brengen.
Alvast bedankt voor jullie medewerking.
Voor het ophangen en opspannen van een volleybalnet zie bijgaand instructiefilmpje: https://www.youtube.com/watch?v=HsF-Spr4d6w

Voor vragen hierover ben ik op de trainingen van maandagavond bereikbaar.

Voor de netten in de ” oude sporthal” zijn 4 nieuwe antennes met houders aangeschaft en daarnaast extra katrollen en kettingen.
Deze netten zijn nu ook weer goed bruikbaar.

Vriendelijke groeten,

William Ypma

 

En dan nog even dit … :

Nieuws/ Up-to-date

Archief

Weekbulletin 15 Jaargang 11

In PDF met kleurtje en plaatje : DoskoActa Weekbulletin 11-15 Beste volley-vriend(inn)en,   het loopt al weer tegen het einde van het kalenderjaar en dus maken we ons op voor de…

Weekbulletin 14 Jaargang 10

Weekbulletin in PDF :DoskoActa Weekbulletin 11-14 Beste volley-vriend(inn)en,   een volle inhaal-week voor DoskoActa staat op het programma … wij halen (vooral) de thuiswedstrijden in van de week van de…

Foto's/ Dosko/Acta

Archief